لباس کار, مقالات

بررسی کاپشن و اورکت کار

کاپشن و اورکت کار

بررسی کاپشن و اورکت کار

مسلما یکی از لباس های کار مهمی که در زمستان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، کاپشن و اورکت کار است. این که در چه محیطی شخص مشغول به کار است، مسئله مهمی می باشد که به او در انتخاب نوع کاپشن و اورکت کمک خواهد کرد.

لباس کار هر شخص بسته به محل کار او متفاوت است. مثلا هیچ وقت شخصی که در نیروگاه های آب و برق مشغول به فعالیت است، نمی تواند از لباس کار آتش نشان ها استفاده کند. پس لازم است پیش از آنکه شخصی اقدام به تهیه کاپشن کار خود نماید، ابتدا شغل و محل فعالیت خود را مد نظر قرار دهد.

برخی از مشاغل از کاپشن و شلوار های ست برای فصل زمستان استفاده می کنند. که این کاپشن و اورکت کار از جنس خاصی تولید می شود. جنس هر لباس کاری بسته به نیاز و محل مورد استفاده از آن، تعیین می گردد. از این رو پیش از خرید کاپشن و اورکت برای زمستان، باید بدانید این لباس برای چه محیطی مناسب است.

کاپشن و اورکت کار

نوع پارچه مناسب برای دوخت کاپشن و اورکت کار

اصولا برای دوخت لباس های کار از پارچه های خاصی استفاده می شود. اما دوخت کاپشن و اورکت همیشه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده، و باید از پارچه ای برای آن استفاده شود که مناسب فصل زمستان و سرما باشد. مثلا برای دوخت لباس های کار که در آنها از پارچه های کتان، پلی استر و ویسکوز استفاده می کنند، بسته به محل مورد استفاده، درصد آنها را تغییر می دهند.

متداول ترین درصد هایی که برای تولید لباس کار ها استفاده می شود، بین 35 درصد و 65 درصد برای پارچه های پلی استر، و بین 30 درصد تا 70 درصد برای پارچه های ویسکوز می باشد. اما برخی لباس ها نیز وجود دارند که 100 درصد کتان می باشند.

می دانیم که پارچه کتان از جمله پارچه های گرم به شمار می رود که برای دوخت لباس های زمستانی از آن استفاده می شود. در صورتی که درصد زیادی از این پارچه در دوخت لباس استفاده شود، می توان کاپشن و اورکت کار به دست آورد.

این لباس ها که به صورت 100 درصد کتان تولید می شوند، مناسب برای مشاغل خاصی همچون جوشکاری نیز هستند. تا از بروز آسیب به بدن جلوگیری نماید. البته بسته به شغل مورد نظر، و این که تا چه میزان لازم است کاپشن و اورکت کارگر گرم باشد، از الیاف خاص نیز در دوخت لباس استفاده می شود.

کاپشن و اورکت کار

مهمترین ویژگی های لباس کار استاندارد و مناسب چیست؟

برای این که بدانیم پیش از خرید کاپشن و اورکت کار آیا این لباس استاندارد است یا خیر، باید ویژگی های یک لباس کار استاندارد را بشناسیم. مهمترین این ویژگی ها عبارتند از:

  1. لباس کاری که تولید می شود، باید کاملا مناسب و اندازه با فرم بدن باشد.
  2. لباس هایی که برای محافظت در برابر آتش استفاده می شوند، لازم است دارای اقلامی همچون دستکش، کفش، کلاه، سرهمی و …. باشند.
  3. در صورتی که محل کار شخص در محیط های بارانی است، لازم است کاپشن و اورکت کار از جنس پارچه ضد آب تولید شود. تا بتوان از آن در محیط های بارانی استفاده کرد.
  4. بهترین آستری برای کاپشن و اورکت در فصل سرما درون لباس کار، استر هایی از جنس پشم هستند.
  5. در صورتی که محیط کار شخص دارای مواد مضر باشد، لازم است لباس کار از جنس خاصی تولید شود. که نه اب و نه گاز به درون آن نفوذ نکند.

تمامی این ویژگی ها باید در حین خرید لباس های کار رعایت شود. تا بتوان به لباس مناسبی دست یافت و آن را برای محل کار مورد استفاده قرار داد.

[woodmart_products post_type=”ids” layout=”carousel” speed=”1000″ orderby=”rand” slides_per_view=”4″ hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”yes” autoplay=”yes” center_mode=”no” wrap=”yes” sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no” scroll_carousel_init=”yes” include=”5009, 4471, 4447, 4453″]

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *