بادنما

بادنمای پارچه ای ریپس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

بادنما پارچه ای ریپس

آیا تاکنون نام بادنمای پارچه ای ریپس را شنیده اید و اصلا می دانید پارچه ریپس به چه نوع پارچه ای گفته می شود؟ کاربرد بادنماها را می دانید و آیا تا حالا فکر کرده اید که چرا از بادنماها در صنایع مختلف استفاده می کنند؟ در این بخش ضمن آشنایی بیشتر با بادنمای پارچه ای و کاربرد و کارایی آن ها با خرید بادنمای پارچه ای ریپس و همچنین قیمت بادنمای پارچه ای ریپس بیشتر آشنا خواهیم شد. به طور کلی در ادامه با نکات زیر بیش از پیش آشنا خواهیم شد:

فهرست مطالب:

1-بادنمای پارچه ای ریپس چیست؟

2-کاربرد و کارایی بادنمای پارچه ای؟

3- چرا بادنمای پارچه ای و چرا استفاده از جنس ریپس؟

4-استفاده از بادنمای پارچه ای در صنایع مختلف

5-ابعاد استاندارد اشکال متنوع بادنمای پارچه ای

6-رنگ های خاص بادنمای پارچه ای

7- قیمت بادنمای پارچه ای ریپس

بادنما و پایه

بادنمای پارچه ای ریپس چیست؟

اگر بخواهیم به طور کلی بادنمای پارچه ای ریپس را معرفی کنیم؛ می توان اذعان داشت که بادنماها به طور کلی به منظور تعیین و تبیین جهت وزش و سرعت نسبی باد در یک محل نصب می شوند. شکل ظاهری آن ها نیز معمولا به صورت یک لوله مخروطی شکل است که هر دو سر آن باز می باشد و از جنس پارچه با کیفیتی همچون پارچه ریپس طراحی شده اند. بادنمای پارچه ای ریپس را در بلندای یک تیرک عمودی یا دکل نصب می کنند که در معرض جریان هوا قرار داشته باشد. بهترین مکان برای نصب بادنمای پارچه ای در امتداد مسیری است که باد درست برخلاف جهت آن در حال وزیدن باشد. اگر بادنما را به شکل مخروطی شکل طراحی می کنند؛ به این علت است که معمولا انتهای باریک تر بادنماها از خود مقاومت بیشتری به خرج می دهند و قطر آن ها نیز نسبت به قسمت ورودی بیشتر است تا بدین ترتیب بتوان راحت تر در آسمان به اهتزاز درآمده و کارایی بیشتری داشته باشد. از بادنمای پارچه ای همچنین در پتروشیمی ها، سیلوها، برجک های مخابراتی، پالایشگاه ها و سایر کارخانجات مواد شیمیایی و ایستگاه های آب و هواشناسی استفاده می شود که به طور کلی نشان دهنده کاربرد و کارایی زیاد بادنمای پارچه ای ریپس می باشد.

بادنما و پایه بادنما چراغدار

کاربرد و کارایی بادنمای پارچه ای؟

حال که با بادنمای پارچه ای ریپس آشنا شدید؛ بهتر است با کاربرد و کارایی بادنماهای پارچه ای ریپس نیز بیش از پیش آشنا شویم. اصولا بادنمای مخروطی پارچه ای را در کارخانه های شیمیایی مورد استفاده قرار می دهند تا جهت و شدن نشت مواد خطرناک را در این کارخانه ها نشان دهد. به طور کلی بادنمای پارچه ای ریپس در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد؛ از جمله این صنایع می توان به صنایع ورزشی، نظامی، هوانوردی، شیمیایی، حمل و نقل و نیز شرایط اضطراری همچون: آتش نشانی شهری، صنعتی، فرودگاهی، دریایی، جنگلی و… اشاره داشت.

چرا بادنمای پارچه ای و چرا استفاده از جنس ریپس؟

شاید این سوال پیش آید که چرا خرید بادنمای پارچه ای ریپس برای هر یک مصارف مختلف شایع شده است و به تعبیری دیگر جنس ریپس چه خاصیتی دارد که بیشتر از این جنس برای خرید بادنمای پارچه ای استفاده می شود؟ جنس پارچه ای ریپس به طور کلی از پنبه می باشد و در رنگ های متفاوت، بافتی بسیار جذاب، ظریف و بسیار نرم و لطیفی دارد. متریال به کار گرفته شده در این جنس آن را در برابر فشار باد و سایر عوامل جوی بسیار مقاوم کرده است. به همین جهت است که بادنمای پارچه ای را با جنس ریپس می شناسند. قیمت بادنمای پارچه ای ریپس نیز علی رغم تمامی مزیت هایی که دارد؛ کاملا به صرفه است و خرید بادنمای پارچه ای ریپس با این خصوصیات جنس ریپس در هر یک از مکان های نامبرده شده مورد نیاز می باشد. قیمت پارچه ریپس با نخ های برجسته ای که به صورت اریب می باشند؛ برای طراحی بادنمای پارچه ای بسیار مناسب و کارساز می باشد.

بادنما و پایه

خرید بادنمای پارچه ای ریپس و استفاده از آن در صنایع مختلف

حال که با این نوع بادنما آشنا شدید؛ در صورتی که قصد خرید بادنمای پارچه ای ریپس و استفاده از آن در صنایع مختلف را دارید؛ شما می توانید بسته به نوع نیاز خود رو به خرید هر یک از انواع مختلف بادنماها آورید. به طور کلی شما می توانید هر یک از بادنماهای زیر را برای خود خریداری کنید:

  • بادنمای یک صفحه ای
  • بادنمای دو صفحه ای
  • کیسه ای
  • صوتی
  • حرارتی
  • پاندلی
  • و…

بنابراین به غیر از خرید بادنمای پارچه ای ریپس به صورت مخروطی شما می توانید هر یک از این بادنماها را نیز برای مصارف خاص مورد استفاده قرار دهید تا هم جهت وزش باد و هم سرعت باد وزیده شده را بتوانید تخمین بزنید. البته این نکته نیز خالی از لطف نیست که برخی از این بادنماها را به شکل خروس طراحی می کنند. به همین دلیل است که به آن ها خروسِ باد نیز گفته می شود.

بادنما پارچه ای ریپس

ابعاد استاندارد و اشکال متنوع بادنمای پارچه ای

اگر قصد خرید بادنما دارید، بهتر است بسته به نیاز خود آن ها را در ابعاد و اندازه ها و شکل های خاص و متنوعی خریداری کنید. این نکته را تا پیش از خرید بادنمای پارچه ای ریپس بایستی در نظر داشته باشید که هر چقدر قطر بادنمای مدنظر شما بزرگتر باشد؛ طبیعتا به بادنمای پارچه ای مورد نظر شما فشار بیشتری وارد می آید. به همین جهت است که به هنگام خرید می بایست به قطر بادنما متناسب با ارتفاع و مقاومت پایه بادنما توجه داشته باشید. استانداردترین قطر برای بادنمای پارچه ای ریپس، قطرهای 40، 50، 80 و 90 می باشد. هر چند که بسته به ارتفاع و پایه بادنما شما می توانید این بادنما را در ابعاد و اندازه ها و حتی شکل های مختلف خریداری کنید.

رنگ های خاص  بادنمای پارچه ای

شما می توانید بادنمای پارچه ای ریپس را در رنگ های متنوع سفارش دهید. ولی به طور کلی رنگ های خاص و استاندارد بادنمای پارچه ای معمولا به صورت ترکیب قرمز و سفید، نارنجی و سفید و آبی و سفید می باشد. بنابراین بهتر است در خرید بادنمای پارچه ای ریپس به این نکته توجه کنیم که بیشتر از این رنگ ها استفاده شود. به عنوان مثال: در حمل و نقل هوایی از رنگ سفید و نارنجی استفاده می شود که نارنجی در شرایط مه آلود و برفی هم قابل رویت ست و سفید هم مکمل این رنگ می باشد.

بادنما و پایه

قیمت بادنمای پارچه ای ریپس

قیمت بادنمای پارچه ای نیز بسته به انواع و اقسام مدل های بادنمای پارچه ای ریپس دارد که شما می توانید هر یک از آن ها را در ابعاد و اندازه های مختلف و در رنگ های مختلفی خریداری کنید. بنابراین در صورتی که قصد خرید بادنمای پارچه ای ریپس دارید؛ باید بسته به نیاز خود هر یک از ابعاد و اندازه های مختلف آن ها را خریداری کنید. هر چند که هر یک از این عوامل ممکن است در قیمت بادنمای پارچه ای ریپس تأثیرگذار باشد؛ ولی در کل قیمت نهایی هر یک از آن ها با توجه به کاربرد و کارایی بالای آن ها کاملا به صرفه است.

[woodmart_products post_type=”ids” layout=”carousel” speed=”1000″ orderby=”rand” slides_per_view=”4″ hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”yes” autoplay=”yes” center_mode=”no” wrap=”yes” sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no” scroll_carousel_init=”yes” include=”4500, 4506, 4510, 4514″]

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *