تجهیزات ایمنی, مقالات

چرا باید از تجهیزات ایمنی در کار استفاده کنیم؟

تجهیزات ایمنی نیک

چرا باید از تجهیزات و وسایل ایمنی در کار استفاده کنیم؟

چرا باید از تجهیزات ایمنی در کار استفاده کنیم؟ آیا استفاده کردن از وسایل ایمنی می تواند کارکنان را از تمام خطراتی که آنها را تهدید می کند محافظت نماید؟ از شما دعوت خواهیم کرد که مقاله پیش روی خود را پایان آن همراهی کنید و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را در خصوص وسایل ایمنی به دست آورید.

 

امروزه تمام کارفرمایان در محیط کار خود، امن ترین شریط را برای کارکنان خود به وجود آورند تا از این طریق بتوانند رتبه بسیار خوبی را در ارزیابی های مختلف کسب کرده و همچنین سبب افزایش بهره وری و تولید نیز باشند. بی شک استفاده از وسایل و تجهیزات ایمنی می تواند کارکنان و استفاده کنندگان را در مقابل بسیاری از خطرات محفوظ نموده و سلامت و ایمنی کاری آنها را به دنبال داشته باشد. بی شک استفاده از این وسایل می تواند تا حد بسیار بالا از بروز هرگونه اتفاق ناگوار جلوگیری نموده و از این طریق کارکنان به راحتی اقدام به کار خود داشته باشند. بسیاری از مشاغل با مواد و وسایل بسیار خطرناک سروکار دارد که این مواد و وسایل آسیب زا می تواند، سلامت کارکنان را به شکل بسیار جدی مورد تهدید قرار دهد. همین امر سبب شده است تا پژوهشگران منابع انسانی برای حفاظت از سلامت کارکنان و افزایش راندمان کار، به دنبال طراحی و ارائه وسایل ایمنی بسیار متفاوتی باشند.

تجهیزات ایمنی نیک
[woodmart_title size=”large” color=”primary” style=”underlined” title=”تجهیزات و وسایل ایمنی شامل کدام موارد می باشد؟” woodmart_css_id=”5ea697269e509″ title_width=”100″]

بی شک شما نیز تاکنون با انواع بسیار مختلفی از تجهیزات ایمنی از نزدیک مشاهده کرده اید و حتی برخی از آنها را شاید مورد استفاده قرار داشته باشید که از مهمترین و ضروری ترین این وسایل ایمنی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

–         دستکش ایمنی

–         ماسک ایمنی

–         عینک ایمنی

–         لباس کار ایمنی

–         گوشی ایمنی

–         ماسک های ایمنی محافظ دستگاه تنفس

–         کفش ایمنی

همچنین در نظر داشته باشید که هر کدام از این وسایل ذکر شده، با توجه به مشاغل مختلف، می تواند وسایل ایمنی متفاوتی را نیز داشته باشد که هر کدام از این وسایل در جنس، رنگ و کیفیت خود از تغییرات بسیار مختلفی برخوردار می باشد.

[woodmart_products layout=”carousel” speed=”1000″ orderby=”rand” slides_per_view=”4″ hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”yes” taxonomies=”677, 814, 97, 90, 101, 687, 130″ autoplay=”yes” center_mode=”no” wrap=”yes” sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no” scroll_carousel_init=”yes”]
[woodmart_title size=”large” color=”primary” style=”underlined” title=”آیا تجهیزات ایمنی می توانند ما را در برابر خطرات محافظت کنند؟” woodmart_css_id=”5ea697b2a3ce0″ title_width=”100″]

یکی از مهمترین و اصلی ترین سوال هایی که در خصوص استفاده از تجهیزات و وسایل ایمنی وجود دارد، این است که آیا استفاده از این وسایل می تواند کارکنان را در برابر خطرات محافظت کند؟ آیا ایمنی تجهیزات می تواند کارکنان را در برابر تمام خطرات حفظ نماید؟ بی شک استفاده از این وسایل می تواند کارکنان را از درصد بسیار بالایی خطرات ایمن کند ولی نمی توان گفت که به شکل صد در صدی می تواند محافظ و مراقب سلامت کارکنان باشد. شما نیز می توانید از باکیفیت ترین و بادوام ترین وسایل ایمنی استفاده کنید تا از این طریق به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن از خطرات محل کار خود در ایمن باشید. تجهیزات ایمنی اگر بتوانند طبق استانداردهای وضع شده تهیه و طراحی شوند می توانند بهترین کارایی را از خود نشان دهند. همچنین توجه نمایید که کارفرمایان نیز بایستی به این امر توجه بسیار ویژه ای را داشته باشند و همیشه در وهله اول ایمنی و سلامت کارکنان خود را در نظر بگیرند و بعد به دنبال سود و منفعت سازمان خود باشند که البته در برخی از کشورها به این اصل توجه خاصی نمی شود و همین امر نیز آسیب های بسیار خطرناکی را برای کارکنان به وجود می آورد.

تجهیزات ایمنی نیک
[woodmart_title size=”large” color=”primary” style=”underlined” title=”آیا می دانید که چه استانداردهای برای تجهیزات یا وسایل ایمنی وجود دارد؟” woodmart_css_id=”5ea697f800a3f” title_width=”100″]

اهمیت و ضرورت استفاده از تجهیزات ایمنی به قدری مهم می باشد که همین امر سبب شده است تا بسیاری از سازمان های جهانی به دنبال تعیین و مشخص کردن یک سری از مهمترین و اصلی ترین استانداردها برای وسایل ایمنی باشند و در این خصوص نیز توانسته اند سرسخت ترین استانداردها را وضع کرده و آن را اجرا نمایند. امروزه تمام کارفرمایان مجبور هستند تا از این استانداردها پیروی کنند تا بتوانند باکیفیت ترین و بی نظیرترین وسایل ایمنی را طراحی و آن را در اختیار کارکنان خود قرار دهند. البته در نظر بگیرید که برای کسب اطلاعات بسیار بیشتر می توانید در مقاله های دیگر ما، درباره این استانداردها اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *