تجهیزات ایمنی, مقالات

معرفی تجهیزات ایمنی برای شرکت نفت

تجهیزات ایمنی شرکت های نفتی

معرفی تجهیزات ایمنی برای شرکت نفت

شرکت نفت از جمله شرکت های پر خطر است که فعالیت در آن نیاز به ایمنی بالا دارد. از این رو بیشتر مهندسانی که در این شرکت فعالیت دارند، از تجهیزات ایمنی کاملی برخوردار می باشند. از جمله مهمترین تجهیزاتی که که لازم است در این محیط ها مورد استفاده قرار گیرند، لباس های کار است.

لباس کار هایی که برای شرکت نفت تولید و عرضه می شوند، باید قابلیت محافظت کنندگی از بدن در برابر مواد نفتی را داشته باشند. محیط کاری شرکت های پتروشیمی، گاز و نفت از حساسیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل استفاده از لباس کار مناسب لازم و ضروری به شمار می رود.

این لباس ها باید متناسب با محل کار تهیه شده، و کلیه کارکنان از آنها استفاده کنند. لباس کار در اصل نوعی پوشش محافظ سراسری است که افراد در شرایط محیطی مختلف باید از آنها استفاده کنند. تولید لباس کار مخصوص شرکت نفت، هم مختص پرسنل و هم مختص کارکنان شرکت نفت می باشد.

البته استفاده از این لباس های کار به عنوان تجهیزات ایمنی شرکت های نفت، هم از بدن در برابر مواد نفتی محافظت می کنند، هم کمک می کنند تا افراد به راحتی شناسایی شوند.

استفاده از تجهیزات لازم برای فعالیت در پالایشگاه ها

علت اهمیت استفاده از لباس کار مناسب در شرکت های نفتی 

محیط های پالایشگاه و انتقال نفت و گاز، خطرات خاصی دارد. احتمال نشت گاز و ایجاد جرقه و آتش سوزی از جمله خطرات خاصی است که در این مناطق به وفور با ان درگیر هستیم. از این رو باید حتما از تجهیزات و لباس های کاری استفاده شود که از انسان در برابر این گونه خطرات محافظت نماید.

پس جنس لباس کار و تجهیزات ایمنی باید به گونه ای باشد که الکتریسیته ایجاد نکند. علاوه بر آن منجر به عدم تحرک کارکنان نشود و در زمان استفاده گرمای زیادی از خود تولید نکند. در کنار تمامی این ویژگی ها باید به مقاومت و استحکام بالای لباس نیز اشاره نماییم.

یعنی لباس کاری که مخصوص پالایشگاه های نفت طراحی و تولید می شود، باید برای انجام کارهای فنی و عملیاتی مناسب باشد. بهترین نوع پارچه برای دوخت این دسته از لباس ها، کتان 100 درصد می باشد. که تراکم تاروپود آن حداقل 48 نخ در سانتی متر مربع داشته و حداقل یک سانتی متر در یک متر آب رفتگی پارچه قبل از دوخت داشته باشد.

تجهیزات ایمنی شرکت های نفتی

استفاده از تجهیزات ایمنی برای جلوگیری از بروز حوادث 

هر ساله شاهد میلیون ها حادثه مترقبه در کارهای مختلف دنیا هستیم. برخی از این حوادث منجر به مرگ و برخی دیگر از کار افتادگی و آسیب در کارکنان را به همراه دارند. اگر در مورد بیشتر این حوادث تحقیق کنید، متوجه میشوید که اکثرا به علت عدم رعایت نکات ایمنی، یا کار کردن در شرایط نا ایمن بوده اند.

این شرایط نیز زمانی ایجاد می شود که طراحی نامناسبی از لوازم مورد نیاز انجام شود، یا تجهیزات تولید شده برای شرایط کاری پر مخاطره مناسب نباشند. پس به طور کلی باید بگوییم بروز بیشتر حوادث به دلیل اشتباهات فردی در عدم استفاده از تجهیزات ایمنی می باشد.

پس برای این که از بروز هرگونه حادثه ای پیشگیری نمود، لازم است به سراغ تجهیزات خاص برای فعالیت در شرکت های نفتی و پالایشگاهی رفت. از جمله مهمترین تجهیزاتی که برای این شغل مورد استفاده قرار می گیرد، باید به لباس کار مناسب، دستکش های ضد حریق، کلاه ایمنی، کفش های مناسب در برابر ضربه و حرارت و … اشاره نماییم.

هر یک از این تجهیزات که توسط شرکت های تولید کننده خاص تولید می شوند، تمامی استاندارد های لازم را باید داشته باشند. تا فرد در زمان فعالیت با مشکلی مواجه نشود. علاوه بر آن تجهیزات ایمنی که تولید میشوند، باید از بالاترین کیفیت و استحکام برخوردار باشند. تا به عنوان یک محافظ عالی برای فرد عمل کنند.

[woodmart_products post_type=”ids” layout=”carousel” speed=”1000″ orderby=”rand” slides_per_view=”4″ hide_pagination_control=”yes” hide_prev_next_buttons=”yes” autoplay=”yes” center_mode=”no” wrap=”yes” sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no” scroll_carousel_init=”yes” include=”4344, 4349, 4331, 4996″]

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *